POSTUP - DŘEVĚNÉ KYTIČKY

Větev si nožem zařízneme do špičky a pak už jen strouháme jak pastelku, snažíme se udělat co nejvíce otáček bez přerušení, kytička pak bude bohatá. 


Strouhám z  čerstvých větví, ze suchých větviček se kytičky více lámou. Kůru lze  oloupat a budete mít kytičky pěkně čisté  nebo kůru ponechat a budete je mít s lemováním.   Já dávám přednost kytičkám s kůrou.

Odtrhnutou část , kterou máme ze strouhátka jednoduše stočíme do tvaru kytičky. Jelikož  jak strouháme , dřevo se kroutí a to nám dopomůže k vytvarování kytičky.

Nejlepší větvičky na strouhání a výrobu kytiček je svída ( červený  keř) , vrba, topol, bříza, olše. Na diskusním foru living jsem se dozvěděla od tvořilky Kape, že  pěkná je trnka - má tmavé oko uvnitř dřeva, dub - i když oloupete kůru, tak okraje zůstanou lehounce lemovány, což vypadá velmi efektně, líska s kůrou zůstává i po uschnutí jemně nazelenalá. Naopak nedoporučuje třešeň a lípu.

Kytičky nechám oschnou  do druhého dne a pak konce přilepím herkulesem, po zaschnutí zbělá a nezanechá stopy po lepení. Pokud kytičky aranžují třeba na větvičku, polystyrenovou kouli apod. , tak je neslepuji, ale tavnou pistolí přilepím až na požadované místo.